Viha sydämessä

(Ulfsak/Ojanen)

> Tutvustus

Olles kuulnud sellest lavastusest nii mõndagi head, läks Põhuteatri ekipaaž ühel päikeselisel kevad-päeval laevale, et koos hommikuste tööleruttajatega Soome sõita. Vaadati veel viimast korda tagasi, ning siis suunati pilgud tulevikku.

Tulevik saabus mõned tunnid hiljem imeväikeses teatris nimega Jurkka, mis saatuse iroonia tõttu asub Vironkatul. Väike ja nappide vahenditega, kuid ometi teater. On igati loomulik, et sinna kutsuti lavastama Eesti teatri teravaim pliiats Juhan Ulfsak ning tema kompanjon Anni Ojanen.

Autorid ise ütlevad nii: John Osborne'i 1956. aastal kirjutatud näidend "Vaata raevus tagasi" viskas teatripublikule näkku tolle aja uue sugupõlve tunded.Peategelane kiskus oma monoloogides ribadeks abielu, kiriku, klassiühiskonna ning ka iseenda ja oma lähimad. "Viha südames" vaatab Osbore'i näidendit praeguses ajas ja praegusest maailmast lähtuvalt: klassivõitlus on muutunud iseenda paroodiaks, seksrevolutsioon on söönud oma lapsed ja 60ndate lillepärjad on kuivanud. Aga noor mees on ikkagi vihane. Miks?
"Viha südames" räägib sõjast silmakirjalikkuse vastu ja lõpuks – ehk kõige enam – armastusest.

> Aeg

E 04/07 19:00

> Keeled

Soome keeles, eestikeelsete subtiitritega

> Inimesed

Kontseptioon, lavastus ja dramaturgia: Anni Ojanen, Juhan Ulfsak
Osades: Laura Birn, Kasimir Baltzar, Lotta Lehtikari ja Tuomas Tulikorpi
Lava- ja valguskujundus: Max Wikström
Valgus ja heli, ka muusika: Ilkka Tolonen