Siren

(Ray Lee)

> Tutvustus

Heliinstallatsioonid on Eestis suhteliselt tundmatu maa. Aeg-ajalt tehakse ühte-teist, kuid totaalset helilist ruumi, mille keskel liikudes teiseneb ruum, aeg ja heli – sääraseid näeb harva. Ray Lee "Siren" on hüpnootiline, meditatiivne ja kaasaegne. Sa ei pea muusikast midagi teadma, ja sa võid teada väga palju, kuid "Sireni" improvisatsioonilisus ja helide puhtus ei tohiks sind külmaks jätta kummalgi juhul.

"Sireni" loomiseks täidetakse ruum metallist kolmjalgadega, mille külge on kinnitatud veel lisavahendid, mis tekitavad elektroonilist suminat. Kunstnikud käivad ruumis ringi ja liigutavad neid, nii et kokkuvõtvalt ei olegi enam olulist vahet, kas see on heliinstallatsioon, live art või visuaalne teater.

"Sireni" näidati esimest korda Edinburghi festivalil. Edinburghi festival on hiiglaslik ja samas üks olulisemaid kaasaegse teatri tulipunkte, kus sõelutakse igal aastal välja kõige olulisemad trupid, lavastused ja kunstnikud. Kui selgus, et kogu selles tohutus massis õnnestus "Sirenil" eristuda – ja mitte ainult, ta sai ülivõrdes arvustusi, müüs oma etendused välja ning tagatipuks võitis ka olulise preemia –, hakati seda kutsuma erinevatesse paikadesse üle kogu maailma. USA. Kanada. Austraalia. Ja nii edasi. Ja nii edasi.

Muide, "Siren" oli kõige esimene projekt, mille me otsustasime Põhuteatrisse kutsuda.

> Kestus

Umbes 40 minutit

> Aeg

P 29/05 18:00

> Press

Cross Platform Sound in other media
Into the Labyrinth of Sounds in Motion
UFOde maandumise muusika?

> Lingid

Siren
Video / Siren by Ray Lee