Penombre

(Torres Guerrero/Racasse)

> Tutvustus

NB! Lavastus kuulub Euroopa ühe olulisema festivali Wiener Festwocheni selleaastasesse põhiprogrammi!

Me ei ole seda lavastust näinud. Kui aus olla, siis ei ole veel keegi, sest esietendus on alles tulemas - maikuus Londonis Rosebery Avenuel. Kuid me usaldame autoreid. Me usaldame produtseerijaid. Me usaldame kompaniid. Sealt ei ole kunagi tulnud midagi teisejärgulist. Miks peaks nüüd teisiti minema?

Nii palju me siiski juba teame, et tegemist on kaasaegse tantsu lavastusega. Ta kuulub nn päris uue kaasaegse tantsu lainesse, kus nii mõeldakse kui ka tantsitakse. Varasematel aegadel ainult tantsiti, siis pikka aega ainult mõeldi, kuid kuuldavasti on nüüd järjest enam populaarsust võitmas nende kahe asja kombi.

Rosalba Torres Guerrero, lavastuse autor, on leidnud inspiratsiooni oma reisidelt Jaapanisse ja tundest, mida tähendab see, kui sa oled kultuuriliselt võõras, teine. Kuna jaapani kirjanduses muutuvad tegelased hämmastaval moel ning naiselikkuse ja mehelikkuse piirid hägustuvad, siis on ka Guerrero plaanides valguse, lava ja kostüümide abil peegeldada Lääne ja Aasia kultuuride kontraste ja ühtsusi. Nii ta vähemalt ütleb ise oma lavastuse tutvustuseks.

Ja siis veel see kompanii. Les ballets C de la B on koondunud Alain Plateli ümber ning on ilma igasuguste kahtlusteta üks olulisemaid, kui mitte kunstiliselt mõjurikkaim kaasaegse tantsu arendaja maailmas. Kes tohib nendega koos midagi lavastada, peab olema erakordne. Guerrero on.

PS Penombre tähendab "videvik".

> Kestus

Umbes 1 tund ja 15 minutit

> Aeg

T 02/08 19:00

> Inimesed

Lavastus, stsenaarium, koreograafia ja tants: Rosalba Torres Guerrero
Video, illustratsioon, stseneerium, tants: Lucas Racasse
Näitlejanna videos: Uiko Watanabe
Kostüümid ja tekstiiliskulptuurid: Sara Judice de Menezes
Stsenograafia ja valgus: Shizuka Hariu
Originaalmuusika ja heli: Sam Serruys
Dramaturgiline lavastus: Hildegard Devuyst
Tehniline direktor: Jan Mergaert
Tehnika: Bart Uyttersprot
Produtseering: Iris Raspoet, Fien Ysebie
Kaasprodutseering: Sadler’s Wells (London), TorinoDanza (Torino),Théâtre National de Chaillot (Paris), Tanzhaus NRW (Düsseldorf)


> Lingid


Penombre