Jaakko Laitinen& Väärä Raha

> Tutvustus

(Soome)

Tangomarkkinate kontekstis keelatud ja kriminaalne, ennesõjaaegsete tantsusaalide jaoks sobivalt pöörane - just nii võiks iseloomustada Jaakko Laitineni&  Väärä Raha muusikat. Laplastele aga sekundeerib Dj Mihkel Roosberg. Mees, kes mängib plaate iga ilma ja situatsiooniga, löömata risti ette Jamaika saundide, jazz`i, hip-hop`i, futu või ükskõik millise hea muusika ees.

Kvintett Jaakko Laitinen&  Väärä Raha alustas oma tegevust 2009. aastal. Selle lõid viis Helsingisse kolinud Lapimaa muusikut. Ansambel laulab elamise muredest ja rõõmudest,  vastamata armastusest ja seebimullidena õhku haihtuvast rahast kuni parimate aegade mälestuste ja lõpus kõikvõimsalt triumfeeriva eluni.
Muusikaliselt kõlavad nad nagu üks põnev sulam Balkani mustlasmuusikast, vanadest Karjala meloodiatest ja Soome meistrite kirglikust ja surematust tangost. Ehk teisisõnu: Üks Euroopa suurimaid ja senini elujõulisemaid, riigipiire eitavaid muusikatraditsioone, mis hõlmab nii Rumeeniat kui kõiki endisi Jugoslaavia alasid, kihlub melodraamaga, mis on sündinud Buenos Airese bordellides ja rännnanud tuhandeid kilomeetreid, et leida endale verdtarretavalt külm, kuid samas pulbitsev ja hõõguv kodu kaugel põhjas.
Jaakko Laitinen&  Väärä Raha on andnud sadu kontserte üle kogu Soome, Baltikumi ja Skandinaavia. Nende publik on moodustunud pensionäridest punkariteni ja kõigist, kes jäävad sinna vahele. Esinetud on nii külalaatadel kui pulmades, nii äärelinna baarides kui ööklubides, rääkimata kultuurimajadest, festivalidest ja higistest pealinnade undergroundlokaalidest.
Ansambli debüütalbum tuli välja 2009. aasta mais ning peale seda on pälvitud mitmeid kiitvaid arvustusi Soome meedialt. Jaakko Laitineni&  Väärä Raha loost „Hän ei lemmi mua“ sai hitt Soome rahvuslikus ja suurimas raadiojaamas Radio Suomi. Tule ja tantsi koos Jaakko Laitineni&  Väärä Rahaga!

(sooduspilet Põhuteatri etenduse Sugrierror.com pileti ettenäitamisel)

> Aeg

L 27/08 22:00

> Inimesed

Jaakko Laitinen - vocals
Marko Roininen - accordion
Tuomo Kuure - double bass
Janne Hast - drums
Jarkko Niemelä - trumpet/bouzouki

Dj Mihkel Roosberg

> Lingid

myspace.com
youtube.com/Saippuakupla
youtube.com/Onnentähti
Dj Mihkel Roosberg
kohviradio.com