Hirvekütt

(Cimino/Ojasoo/Semper)

> Tutvustus

Olgugi, et Teater NO99 põhimõtteks on algusest peale olnud teha iga lavastust kui viimast, keskendudes sellele täielikult ja
kompromissitult, on ligi kolmekümnest NO99 senivalminud lavastusest mõned siiski eriti armsad ja teatri arengu seisukohalt
silmapaistvad.

“Hirvekütt” esietendus 21. oktoobril 2006 ja on üks nendest eriti armsaks saanud lavastustest. Me ei ole seda kunagi repertuaarist kustutanud. Me lihtsalt ei mänginud seda kolm aastat. Lavastus ootas. Ja mängimise aeg tuli. Suhteliselt noored näitlejad, kes pea viis aastat tagasi esietendusid, on vanemaks saanud, nüüd kohtuvad nad “noorepõlve” rollidega ja erutuvad neist taas.

"Mängitakse avatult, lahtiselt, sest valitud variant võltsi ei kannata," kirjutas pärast esietendust Ivika Sillar. Täna aga… Kuidas nad nüüd mängivad? Kes oleks arvanud, et elu nii läheb? “Hirvekütt” on draama selle sõna parimais tähendustes.

Lavastaja Tiit Ojasoo, kunstnik Ene-Liis Semper. Osades Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Sergo Vares, Risto Kübar, Gert Raudsep, Jaak Prints, Rasmus Kaljujärv, Kristjan Sarv (külalisena), Andres Mähar ning Marian Heinat (EMTA lavakunstikool).

Esietendus 21. oktoobril 2006.

> Kestus

Umbes 3 tundi ühe vaheajaga

> Aeg

R 13/05 19:00

> Inimesed

Lavastust mängivad samad näitlejad, kes seda alati on mänginud.
Kolme aastaga on nad palju muutunud. "Kes oleks arvanud, et elu nii läheb?"

Osades Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Sergo Vares, Risto Kübar,
Rasmus Kaljujärv, Gert Raudsep, Kristjan Sarv (külalisena), Marian Heinat (EMTA lavakunstikool),
Jaak Prints, Andres Mähar

> Press

Kas laseksid habrast hirve?
Pulmad ja matused
Noorte meeste teekond sõtta ja tagasi
NO99 “Hirvekütt”: elu, surm ja sõprus laastukastis

> Lingid

Hirvekütt