Helin - Mari Arder kvintett ”Kui su peaksin unustama”

> Tutvustus

Armastatud luuletaja-laulusõnade looja Ott Arderi tekstidele on kirjutanud laule paljud tema kaasaegsetest muusikutest: Tõnis Mägi, Rein Rannap, Urmas Alender, Jaan Arder, Tõnu Aare jne jne. Mitmed tema lauludest on omandanud pea rahvapärandiga võrreldava tuntuse kuid on ka neid mida vähem teatakse. Luuletaja vennatütar Helin-Mari Arder esitab neist lauludest oma valiku, mis pakub kuulajale nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu.

Helin-Mari Arder on võitnud kuulajate poolehoiu oma lihtsa ja südamliku laulustiiliga. Lisaks jazzmuusikale on talle südamelähedased eesti autorid, bossa nova ja samba kuid ka prantsuse šansoon. Samuti kirjutab ta ka ise laule, neist tuntuim on “Väike päike”. Viimaste aastate jooksul on Helin-Maril valminud ka mõned laulud Ott Arderi sõnadele, neidki saab kontserdil kuulda!

Helin-Mari kaasmuusikud lööad professionaalsetele jazzmuusikutele kohaselt kaasa paljudes erinevates koosseisudes ja ettevõtmistes. Trompetimängija ja kitarrist Teet Raik õpetab noori muusikuid Eesti Muusikaakadeemias, tegeleb heliloomingu ning arranžeerimisega ja esineb erinevate koosseisudega. Ka Mart Soo õpetab Eesti Muusikaakadeemias ning G. Otsa nimelises Muusikakoolis. Lisaks Weekend Guitar Triole on ta hinnatud muusik paljudes improvisatsioonilise muusika projektides. Ahto Abner on tänu oma dünaamilisele trummimängule nõutud trummar paljudes ansamblites ning tegeleb mitmel pool ka löökpillioskuste õpetamisega. Andres Alaru on haridust saanud nii klassikalise kui ka pärimus- ning jazzmuusika poole pealt ning toetab oma bassimänguga mitmeid koosseisusid. Ka tema annab oma panuse muusikaharidusse noorte õpetamise näol.

> Aeg

R 10/06 22:00

> Lingid

Myspace
Helin-Mari Arder
www.estmusic.com
JazzLiit