Fred Frith

(Fred Frith / Trouble with Traffic)

> Tutvustus

Oleme ausad. Me ei teadnud Fred Frithist midagi. Kuni ühel päeval helistas Marika Vaarik ja ütles, et on võimalus saada selline mees nagu Fred Frith – FRED FRITH!! – Põhuteatrisse, ja ta on erakordselt lahe improviseerija, üks parimaid kogu maailmas kui aus olla, ja Marikale on ta meeldinud juba aastaid, ja et kui üldse kedagi muusikaimproviseerijatest Eestisse kutsuda, siis võiks see olla Frith, ja et praegu on õrn võimalus, et Frith nõustub Eestisse tulema, ja et kui vähegi oleks võimalik ta Põhuteatrisse mahutada, siis oleks see... erakordselt lahe, ja once in a lifetime võimalus. Meie? Meie olime muidugi nõus.

Fred Frith (1949) on Inglise multiinstrumentalist, helilooja ja improviseerija, kes tunneb ennast võrdselt hästi nii avant-rockmuusikas (Henry Cow, Art Bears, Massacre) ja vabaimprovisatsioonilises muusikas (Derek Bailey, John Zorn, Ikue Mori, Zeena Parkins… ja siit võiks jätkuda lõputu rida maailma tippimproviseerijaid.) Loominguline koostöö on teda kokku viinud ka Robert Wyatti, Brian Eno, Iva Bittova, ansambliga Residents, Skeleton Crew, Henry Kaiser, Keep the Dog...
Heliloojana on tema teoseid esitanud näiteks Rova Saxophone Quartet, Ensemble Modern, Arditti Quartet jpt.

Frith on kaasa löönud umbes 400 plaadi salvestamisel. Ta on olnud aktiivne ja aktuaalne persoon muusikaelus juba neli aastakümmet. Frith elab juba mõnda aega USAs Oaklandis Californias, kus ta on kompositsiooniprofessor Millsi Ülikooli muusikaosakonnas. Festivali Improtest 2011 raames Põhuteatris toimuval kontserdil astub Frith üles ansambliga Trouble with Traffic, kus tema partneriteks on Eesti improviseerijad.

(Muide, Marika ütles, et see pole ainult muusika, mida Frith teeb. See on improvisatsioon, mis võiks huvi pakkuda kõigile, kes vähegi improviseerimisega kokku puutunud. Väga lahe.)

Festivali Improtest raames.

> Kestus

Umbes 1 tund ja 10 minutit

> Aeg

R 20/05 19:00

> Press

Fred Frith
Fred Frith for BBC

> Lingid

Fred Firth
Improtest