Euphorie

(1024 Architecture)

> Tutvustus

Kui lugeda 1024 Architecture blogi, siis näeme, kuidas tüübid rõõmustavad, et "oleme tagasi Sao Paulost", "praegu über-happy'd, et meid kutsuti Mumbaisse" ja "hea esinemine Pariisis". Tüübid sõidavad üle kogu maailma ning pole ka imestada, sest nende "Euphorie" räägib inimestega sõnu kasutamata ning annab emotsionaalse laksu kõigile, kel vähegi hing sees. Sääraseid inimesi on aga maailmas kuuldavasti kümneid tuhandeid.

1024 Architecture on kunstiline kompanii, mis on keskendunud arhitektuuri, linnaruumi, visuaalide ning heli keerukale armuruudule. Nende portfoolios on audio-videoinstallatsioonid, mikroarhitektuur, urbanistlik sekkumine jne. Ja olgugi, et me kõik arvame, et oleme juba "audio-videot" oma elus näinud, sest kes meist poleks näppinud automakki ja rõõmustanud esimese DVD üle - "Euphorie" on midagi palju enamat.

Esiteks on see visuaalselt lahe. Ta kasvab, muutub, ei jää kunagi ilutsevaks piltide reaks, vaid püüab luua tõepoolest teatud keskkonda, mille sisse ta jätab ka vaataja. Teiseks on ta totaalne. Ta on tõesti totaalne, haarates teid endasse esimesest hetkest alates kuni viimaseni välja. Kolmandaks on ta huvitav. Vähe tehakse tänapäeval kunsti, mida oleks ka huvitav vaadata, kuid "Euphorie't" on.

Noh, ja nii edasi. Igal juhul on see elamus. Elamus, mis jääb teid veel kauaks kummitama. Ja kui teid juba miski kummitab, siis miks mitte vahetada välja Läniku "Suvekuninganna" ning lülitada teid painavate kogemuste juke-boxis sisse "Euphorie"?

> Kestus

Umbes 50 minutit

> Aeg

T 14/06 19:00

> Inimesed

Idee ja teostus: François Wunschel, Fernando Favier
Valgus: Pier Schneider

> Lingid

Euphorie