Am Beispiel des Hummers

(Wallace/Panteleev/Finzi)

> Tutvustus

Oli mitmeid põhjuseid, miks kutsuda Põhuteatrisse Berliini Volksbühne lavastus "Am Beispiel des Hummers" – "Homaari näitel". Näiteks nagu tekst, sest David Foster Wallace'it peetakse kaasaegse ameerika kirjanduse olulisimaks nimeks, keda meil aga veel ei tunta. Või lavastus ise, või legendaarne Sir Henry klaveritaolisel asjandusel mängimas... Kuid peapõhjuseks oli Finzi.

Samuel Finzi on ilmselt Teater NO99 trupi ja lavastajate lemmiknäitleja. Me oleme vahel võtnud ette spetsiaalseid teatrireise Berliini, et näha Finzit laval, ja ta ei ole meile kunagi tünga teinud. Tema mitmekülgsus, erakordne täpsus ja plastilisus, võime vahetada sekundi murdosa jooksul erinevaid mängulaade... See kõik on meid peast päris soojaks teinud. Ja kui selgus, et meil on ehk väike võimalus tuua siia üks Finzi monolavastus, hakkasime me muidugi higistama.

Samuel Finzi on 44-aastane bulgaaria päritolu näitleja, kes viimased paarkümmend aastat on elanud ja töötanud Saksamaal. Ta on tänaseks oma karjääri kõrgpunktis, olles mänginud pea kõigil olulisematel selle riigi lavadel ning temast on avaldatud juba isegi eraldi raamat. Tema näitlejaandes liituvad haruldasel kombel äärmine intelligents ja samas emotsionaalsus, kus üks hoiab teist liialduste eest ning teine annab esimesele elu.

Ahjaa, kui keegi peaks olema väga kiindunud säärastesse asjadesse nagu "lavastuse sõnum", siis antud juhul tasuks kohale tulla kõigil, kes ihkavad kuulda ja näha valusat sisselõiget ameerikaliku, aga see tähendab tegelikult ka meie endi elulaadi.

Koostöös Berliini Volksbühne teatriga

> Kestus

Umbes 1 tund ja 20 minutit

> Aeg

T 28/06 19:00

> Keeled

Saksa keeles eestikeelsete subtiitritega

> Inimesed

Põhineb David Foster Wallace'i esseel 
Laval: Samuel Finzi ja Sir Henry
Lavastaja: Ivan Panteleev
Lavakunstnik: Jochen Hochfeld
Kostüümikunstnik: Ulrike Köhler
Muusika: Sir Henry
Valguskujundus: Johannes Zotz
Dramaturg: Ralf Fiedler

> Lingid

Am Beispiel des Hummers