avalik ruum

NO99 Põhuteatri ümber moodustub suvekuudeks avalik ruum. Mida see tähendab?
See tähendab:

Laste mänguväljak. Aga normaalne, vee ja liivaga koht, mitte säärane, kus ainsaks atraktsiooniks on värviline plastmassist post.

Male. Suur male, kus nupud on väikese lapse kõrgused. Tulge kohale ja mängige otse platsi peal.

Võrkkiiged. Lebotamiseks ja lugemiseks. Tuglasest on üks foto, kus ta võrkkiiges loeb ja kirjutab. Mõelge, mida Tuglas oma elus saavutas. Siis te ka mõistate, milleks võrkkiiged.

Raamatute ja ajakirjade laenutus. Võimalik on kohapeal laenutada häid raamatuid (näiteks Eesti Päevalehe sarju) ja igasuguseid huvitavaid ajakirju. Sellised, mida tavaliselt loetakse kempsus, sest muul ajal pole aega. Kuid nüüd saate te seda teha vabas õhus, avalikult ja kaanest kaaneni.

Väike söögikoht. Ei mingit paellat. Ei mingit šašlõkki. Väike jook. Väike küpsetis. Kõhu saab täis.

Palliplatsid. Meil on pinksilauad ja maha on joonistatud ühe pallimängu väljak. Seda pallimängu tunti Tartus "tribla" nime all, Pärnus oli selle nimi midagi muud, aga mängiti ka seal. Neli ruutu ja pall, muud pole vaja. Palle, pinksipalle ja -reketeid saate laenutada kohvikust dokumentide või raha vastu.

Keks. Jah, ka keksuväljak on olemas.

Human-to-bird translator. Aparaat, mis moondab inimkõne lindude keeleks. Tulge ja rääkige leevikese, ööbiku ja hakiga. Andke varesele valu ja kurtke oma muret varblasele. Autorid Hendrik Kaljujärv (idee, kontseptsioon, tehniline teostus) ja Martin Pedanik (disain, disain, disain).

Piknik. Me ei valmista ette spetsiaalseid piknikualasid, aga kui teil on soovi tulla koos lahedate inimestega, nautida keskkonda ja kuulata, kuidas sõber huikab nagu öökull või näha, kuidas teine sõber loeb Kunderat, siis palun, tulge.

NB! Põhuteatris ja selle ümber palun pöörake tähelepanu järgnevale.

Väravad avatakse kell 8.00
Etenduste ajal palume hoida vaikust
Autoga mitte sõita, lõket mitte teha
Koerad on okei, aga mitte kohvikus, laste mänguväljakul ja teatris
Kui sul on mingi mure, siis räägi pargivahiga. Kui sa oled mure põhjustaja, kuuletu pargivahile.
Suitsetada saab küll, aga selleks ettenähtud aladel